WTVY | Dothan, AL | News, Weather, Sports

WTVY Local Football Scores

HS Football

Week 2 Results - REGION

08-26
Final
ABBEVILLE
18
ASHFORD
34

Week 2 Results - NON-CONFERENCE

08-26
Final
Bullock Co High Sch
44
Central Hayneville
14
08-26
Final
SLOCOMB
7
REHOBETH
28
08-26
Final
PROVIDENCE CHRISTIAN
20
SAMSON
6
08-26
Final
PLEASANT HOME
21
FRUITDALE
16
08-26
Final
OPP
30
T. R. MILLER
20
08-26
Final
NEW BROCKTON
34
GEORGIANA
20
08-26
Final
ST. LUKES
48
KINSTON
16
08-26
Final
HIGHLAND HOME
0
LUVERNE
20
08-26
Final
HOUSTON CO
49
ZION CHAPEL
7
08-26
Final
HEADLAND
41
HOUSTON ACAD
9
08-26
Final
WICKSBURG
56
GENEVA CO
26
08-26
Final
GENEVA
20
MCKENZIE
29
08-26
Final
J. U. BLACKSHER
55
FLORALA
6
08-26
Final
EUFAULA
0
WETUMPKA
33
08-26
Final
ENTERPRISE
48
NORTHVIEW
7
08-26
Final
PIKE CO
22
ELBA
36
08-26
Final
DOTHAN
9
SMITHS STATION
20
08-26
Final
DALE CO
14
G. W. LONG
54
08-26
Final
COTTONWOOD
32
RED LEVEL
20
08-26
Final
UMS-WRIGHT
32
CHARLES HENDERSON
31
08-26
Final
DALEVILLE
13
CARROLL
49
08-26
Final
BRANTLEY
48
STRAUGHN
49
08-26
Final
BARBOUR CO
6
RANDOLPH CO
41
08-26
Final
ARITON
13
GOSHEN
35
08-26
Final
TRINITY
6
ANDALUSIA
25

Week 2 Results - GEORGIA

08-26
Final
STEWART CO
14
SEMINOLE CO
46
08-26
Final
MILLER CO
29
TERRELL CO
20
08-26
Final
LEE CO
29
BAINBRIDGE
12

Week 2 Results - AISA

08-25
Final
ABBEVILLE CHRISTIAN
27
NORTHSIDE METHODIST
32
08-26
Final
PIKE LIBERAL ARTS
19
CLARKE PREP
6
08-26
Final
LAKESIDE CHRISTIAN
34
CRENSHAW CHRISTIAN
75

Week 2 Results - FLORIDA

08-25
Final
West Florida
28
Escambia Co
27
08-25
Final
Mosley
35
Rutherford High Sch
0
08-25
Final
FREEPORT
20
COTTONDALE
12
08-26
Final
VERNON
52
FAMU
8
08-26
Final
WALTON
13
BLOUNTSTOWN
26
08-26
Final
LIBERTY CO
0
SOUTH WALTON
40
08-26
Final
NORTH BAY HAVEN
6
SNEADS
42
08-26
Final
MARIANNA
40
CHIPLEY
18
08-26
Final
HOLMES CO
14
BAKER
30

Week 3 Results - REGION

09-02
Final
B. B. COMER
0
PIKE CO
27
09-02
Final
CALHOUN
8
GOSHEN
49
09-02
Final
ENTERPRISE
50
PRATTVILLE
14
09-02
Final
ANDALUSIA
50
MONROE CO
6

Week 3 Results - CLASS 1A

09-02
Final
MCKENZIE
56
PLEASANT HOME
33
09-02
Final
HIGHLAND HOME
57
ELLWOOD CHRISTIAN
12
09-02
Final
RED LEVEL
20
HOUSTON CO
34
09-02
Final
FLORALA
0
GEORGIANA
56
09-02
Final
KINSTON
6
BRANTLEY
62

Week 3 Results - CLASS 6A

09-02
Final
RUSSELL CO
14
DOTHAN
15
09-03
Scheduled
NORTHVIEW
SIDNEY LANIER

Week 3 Results - CLASS 4A

09-02
Final
DALE CO
28
TRINITY
17

Week 3 Results - NON-CONFERENCE

09-01
Cancelled
BAINBRIDGE
LINCOLN (FL)
09-02
Final
SEMINOLE CO
7
EARLY CO
7
09-02
Postponed
WEST GADSDEN
VERNON
09-02
Scheduled
SOUTH WALTON
WALTON
09-02
Postponed
FREEPORT
WEWAHITCHKA
09-02
Final
LANDMARK CHRISTIAN
7
COTTONDALE
62
09-02
Postponed
SNEADS
BRONSON
09-02
Postponed
PORT ST. JOE
MARIANNA
09-02
Postponed
CHIPLEY
GRACEVILLE
09-02
Final
DEANE BOZEMAN
2
HOLMES CO
25
09-02
Final
CENTRAL HAYNEVILLE
26
ZION CHAPEL
41
09-02
Final
GLENWOOD SCH
24
NORTHSIDE METHODIST
10
09-02
Final
LUVERNE
49
ST. LUKES
34
09-02
Final
LAKESIDE CHRISTIAN
7
CHAMBERS ACAD
41
09-02
Final
CRENSHAW CHRISTIAN
18
MACON-EAST ACAD
21
09-02
Final
ABBEVILLE CHRISTIAN
12
PIKE LIBERAL ARTS
48

Week 3 Results - CLASS 5A

09-02
Final
HEADLAND
13
REHOBETH
28
09-02
Final
B. T. WASHINGTON
18
EUFAULA
56
09-02
Final
CHARLES HENDERSON
14
CARROLL
34

Week 3 Results - CLASS 2A

09-02
Final
G. W. LONG
55
GENEVA CO
12
09-02
Final
NEW BROCKTON
14
ELBA
28
09-02
Final
ARITON
24
COTTONWOOD
12
09-02
Final
ABBEVILLE
6
SAMSON
34

Week 3 Results - CLASS 3A

09-02
Final
SLOCOMB
15
PROVIDENCE CHRISTIAN
20
09-02
Final
OPP
55
STRAUGHN
32
09-02
Final
HOUSTON ACAD
7
GENEVA
49
09-02
Final
WICKSBURG
33
DALEVILLE
41

Week 4 Results - CLASS 7A

09-09
Final
ENTERPRISE
12
JEFF DAVIS
0

Week 4 Results - CLASS 1A

09-09
Final
GEORGIANA
50
KINSTON
0
09-09
Final
MAPLESVILLE
56
HIGHLAND HOME
0
09-09
Final
HOUSTON CO
39
MCKENZIE
42
09-09
Final
RED LEVEL
49
FLORALA
15
09-09
Scheduled
BRANTLEY
57
PLEASANT HOME
6

Week 4 Results - CLASS 6A

09-09
Final
PARK CROSSING
38
NORTHVIEW
0
09-09
Scheduled
DOTHAN
CARVER MONTGOMERY

Week 4 Results - CLASS 4A

09-09
Final
ALABAMA CHRISTIAN
7
DALE CO
25
09-09
Final
BULLOCK CO
26
ASHFORD
27
09-09
Final
ANDALUSIA
7
UMS-WRIGHT
14

Week 4 Results - NON-CONFERENCE

09-09
Final
CAIRO
17
BAINBRIDGE
14
09-09
Final
REHOBETH
0
B. T. WASHINGTON
36
09-09
Final
EUFAULA
17
CENTRAL CLAY CO
10
09-09
Final
ELBA
64
SAMSON
20

Week 4 Results - GEORGIA

09-09
Final
SEMINOLE CO
45
CHATTAHOOCHEE CO
17
09-09
Final
MITCHELL CO
30
MILLER CO
15
09-09
Final
EARLY CO
0
WORTH CO
21

Week 4 Results - CLASS 5A

09-09
Final
CARROLL
35
HEADLAND
0
09-09
Final
GREENVILLE
26
CHARLES HENDERSON
37
09-09
Final
CARROLL
35
HEADLAND
0

Week 4 Results - AISA

09-09
Final
Cornerstone Christian
34
Lakeside Sch
20
09-09
Final
FORT DALE ACAD
15
PIKE LIBERAL ARTS
41
09-09
Final
HOOPER ACAD
6
NORTHSIDE METHODIST
35
09-09
Final
LOWNDES ACAD
56
CRENSHAW CHRISTIAN
28
09-09
Final
SPARTA ACAD
8
ABBEVILLE CHRISTIAN
41

Week 4 Results - CLASS 2A

09-09
Final
NEW BROCKTON
41
ZION CHAPEL
0
09-09
Final
GOSHEN
29
LUVERNE
23
09-09
Final
BARBOUR CO
19
G. W. LONG
49
09-09
Final
GENEVA CO
45
ARITON
20
09-09
Final
COTTONWOOD
8
ABBEVILLE
34

Week 4 Results - FLORIDA

09-09
Final
CHIPLEY
42
BLOUNTSTOWN
8
09-09
Final
FRANKLIN CO
6
VERNON
48
09-09
Final
WALTON
9
J. R. ARNOLD
12
09-09
Final
COTTONDALE
6
SOUTH WALTON
33
09-09
Final
MACLAY
6
SNEADS
48
09-09
Final
MARIANNA
34
GRACEVILLE
7
09-09
Final
HOLMES CO
35
FREEPORT
15

Week 4 Results - CLASS 3A

09-09
Final
PIKE CO
21
MONTGOMERY ACAD
14
09-09
Final
STRAUGHN
21
PROVIDENCE CHRISTIAN
14
09-09
Final
WICKSBURG
16
OPP
28
09-09
Final
GENEVA
14
SLOCOMB
21
09-09
Final
HOUSTON ACAD
14
DALEVILLE
48

Week 5 Results - REGION

09-16
Final
BLOUNTSTOWN
7
SOUTH WALTON
10
09-16
Final
VERNON
59
COTTONDALE
65
09-16
Scheduled
WEWAHITCHKA
SNEADS
09-16
Final
GRACEVILLE
38
HOLMES CO
37
09-16
Final
WICKSBURG
34
STRAUGHN
35
09-16
Final
MONROE ACAD
27
PIKE LIBERAL ARTS
20
09-16
Final
PIKE CO
49
SOUTHSIDE SELMA
6
09-16
Final
NORTHVIEW
42
STANHOPE ELMORE
44
09-16
Final
NORTHSIDE METHODIST
28
FORT DALE ACAD
41
09-16
Final
CENTRAL HAYNEVILLE
0
NEW BROCKTON
71
09-16
Final
ZION CHAPEL
6
LUVERNE
54
09-16
Final
KINSTON
14
RED LEVEL
61
09-16
Scheduled
HIGHLAND HOME
ISABELLA
09-16
Final
HOUSTON CO
34
PLEASANT HOME
14
09-16
Final
OPP
55
HOUSTON ACAD
0
09-16
Final
GENEVA
12
PROVIDENCE CHRISTIAN
15
09-16
Final
FLORALA
53
MCKENZIE
0
09-16
Final
AUBURN
14
ENTERPRISE
28
09-16
Final
GOSHEN
9
ELBA
30
09-16
Final
DALEVILLE
35
SLOCOMB
6
09-16
Final
DALE CO
28
BULLOCK CO
12
09-16
Final
CRENSHAW CHRISTIAN
42
SPARTA ACAD
20
09-16
Final
SAMSON
28
COTTONWOOD
6
09-16
Final
B. T. WASHINGTON
12
CHARLES HENDERSON
21
09-16
Final
EUFAULA
30
CARROLL
41
09-16
Final
GEORGIANA
44
BRANTLEY
20
09-16
Final
ST. JAMES
43
ASHFORD
21
09-16
Final
ARITON
34
BARBOUR CO
12
09-16
Final
ESCAMBIA CO
0
ANDALUSIA
54
09-16
Final
SOUTH MONTGOMERY ACAD
0
ABBEVILLE CHRISTIAN
50
09-16
Final
ABBEVILLE
36
GENEVA CO
32

Week 5 Results - NON-CONFERENCE

09-16
Final
TERRELL CO
20
SEMINOLE CO
14
09-16
Final
BACONTON
0
MILLER CO
40
09-16
Final
BAINBRIDGE
50
EARLY CO
7
09-16
Final
CHIPLEY
6
NORTHVIEW (FL)
41
09-16
Final
BAKER
35
WALTON
24
09-16
Final
NORTH BAY HAVEN
7
FREEPORT
28
09-16
Final
MARIANNA
37
STANTON
0
09-16
Final
REHOBETH
7
GREENVILLE
41
09-16
Scheduled
LAKESIDE CHRISTIAN
COOSA VALLEY ACAD
09-16
Final
ST. PAULS
42
DOTHAN
0

Week 6 Results - REGION

09-23
Final
BARBOUR CO
16
MCKENZIE
49

Week 6 Results - NON-CONFERENCE

09-23
Final
SEMINOLE CO
7
RANDOLPH-CLAY
48
09-23
Final
MILLER CO
18
PELHAM
34
09-23
Final
EARLY CO
12
BERRIEN
16
09-23
Final
DOTHAN
13
BAINBRIDGE
6
09-23
Final
VERNON
55
CHIPLEY
61
09-23
Final
COTTONDALE
22
DEANE BOZEMAN
41
09-23
Final
MARIANNA
36
FAMU
0
09-23
Final
JAY
7
GRACEVILLE
50
09-23
Final
REHOBETH
28
WICKSBURG
39
09-23
Final
J. F. SHIELDS
8
RED LEVEL
55
09-23
Final
AUTAUGA ACAD
43
PIKE LIBERAL ARTS
36
09-23
Scheduled
PLEASANT HOME
MCINTOSH
09-23
Final
BEAUREGARD
54
NORTHVIEW
14
09-23
Final
NORTHSIDE METHODIST
6
LEE-SCOTT ACAD
42
09-23
Final
KINSTON
0
ZION CHAPEL
7
09-23
Final
PROVIDENCE CHRISTIAN
7
HEADLAND
13
09-23
Final
HOUSTON ACAD
7
GOSHEN
20
09-23
Final
HIGHLAND HOME
14
GENEVA CO
36
09-23
Final
SAMSON
19
GENEVA
25
09-23
Final
NEW BROCKTON
28
G. W. LONG
31
09-23
Final
THEODORE
10
ENTERPRISE
45
09-23
Final
ELBA
22
DALEVILLE
27
09-23
Final
DALE CO
27
SLOCOMB
0
09-23
Final
CRENSHAW CHRISTIAN
46
EVANGEL CHRISTIAN ACAD
34
09-23
Final
CHARLES HENDERSON
21
STANHOPE ELMORE
14
09-23
Final
CARROLL
21
W. S. NEAL
0
09-23
Final
LUVERNE
40
BRANTLEY
33
09-23
Final
HOUSTON CO
20
ASHFORD
42
09-23
Final
ANDALUSIA
37
OPP
14
09-23
Final
PIKE CO
27
ABBEVILLE
6

Week 6 Results - AISA

09-23
Final
Abbeville Christian Acad
56
Lakeside Sch
34

Week 7 Results - REGION

09-30
Final
FRANKLIN CO
32
CHIPLEY
63
09-30
Final
WALTON
16
RUTHERFORD
6
09-30
Final
FREEPORT
0
SOUTH WALTON
10
09-30
Final
EAST GADSDEN
28
MARIANNA
26
09-30
Final
SNEADS
20
GRACEVILLE
36
09-30
Final
HOLMES CO
42
COTTONDALE
44
09-30
Final
PIKE CO
74
CENTRAL COOSA
22
09-30
Final
SLOCOMB
6
OPP
59
09-30
Final
CALHOUN
6
LUVERNE
49
09-30
Final
MCKENZIE
35
KINSTON
14
09-30
Final
AUTAUGAVILLE
8
HIGHLAND HOME
43
09-30
Final
WICKSBURG
46
HOUSTON ACAD
21
09-30
Final
HEADLAND
14
B. T. WASHINGTON
57
09-30
Final
ZION CHAPEL
7
GOSHEN
48
09-30
Final
GENEVA CO
21
SAMSON
47
09-30
Final
STRAUGHN
12
GENEVA
28
09-30
Final
PLEASANT HOME
58
FLORALA
19
09-30
Final
EUFAULA
21
GREENVILLE
7
09-30
Final
ENTERPRISE
24
CENTRAL-PHEONIX CITY
44
09-30
Final
CENTRAL HAYNEVILLE
14
ELBA
54
09-30
Final
SIDNEY LANIER
6
DOTHAN
3
09-30
Final
PROVIDENCE CHRISTIAN
0
DALEVILLE
14
09-30
Final
CATHOLIC MONTGOMERY
33
DALE CO
34
09-30
Final
CARROLL
38
REHOBETH
21
09-30
Final
BRANTLEY
44
HOUSTON CO
14
09-30
Final
ASHFORD
0
ALABAMA CHRISTIAN
14
09-30
Final
G. W. LONG
43
ARITON
7
09-30
Final
THOMASVILLE
0
ANDALUSIA
37
09-30
Final
BARBOUR CO
12
ABBEVILLE
32

Week 7 Results - NON-CONFERENCE

09-30
Final
MILLER CO
35
CALHOUN CO
0
09-30
Final
COOK
18
EARLY CO
7
09-30
Final
BAINBRIDGE
34
RICKARDS
36
09-30
Final
WEWAHITCHKA
14
VERNON
46
09-30
Final
CARROLL
38
REHOBETH
21
09-30
Final
GEORGIANA
43
RED LEVEL
22
09-30
Final
GLENWOOD SCH
28
PIKE LIBERAL ARTS
34
09-30
Final
NORTHSIDE METHODIST
46
CHAMBERS ACAD
49
09-30
Final
HOOPER ACAD
35
CRENSHAW CHRISTIAN
20
09-30
Final
NEW BROCKTON
45
COTTONWOOD
26
09-30
Final
CHARLES HENDERSON
42
TRINITY
29
09-30
Final
ABBEVILLE CHRISTIAN
43
EDGEWOOD ACAD
0

Week 8 Results - REGION

10-07
Scheduled
HOLMES CO
SNEADS
10-07
Final
PRATTVILLE CHRISTIAN
14
PIKE CO
21
10-07
Final
OPP
43
PROVIDENCE CHRISTIAN
22
10-07
Final
RUSSELL CO
20
NORTHVIEW
17
10-07
Final
PIKE LIBERAL ARTS
27
NORTHSIDE METHODIST
34
10-07
Final
LUVERNE
33
NEW BROCKTON
49
10-07
Final
KINSTON
14
PLEASANT HOME
20
10-07
Final
HOUSTON ACAD
0
STRAUGHN
42
10-07
Final
GREENVILLE
41
HEADLAND
18
10-07
Final
CENTRAL HAYNEVILLE
26
GOSHEN
49
10-07
Final
FLORALA
6
HOUSTON CO
55
10-07
Final
SMITHS STATION
7
ENTERPRISE
52
10-07
Final
ELBA
74
CALHOUN
20
10-07
Final
DALEVILLE
54
GENEVA
14
10-07
Final
CHAMBERS ACAD
41
CRENSHAW CHRISTIAN
6
10-07
Final
COTTONWOOD
13
GENEVA CO
27
10-07
Final
CHARLES HENDERSON
22
EUFAULA
31
10-07
Final
B. T. WASHINGTON
0
CARROLL
42
10-07
Final
RED LEVEL
6
BRANTLEY
49
10-07
Final
SAMSON
35
BARBOUR CO
28
10-07
Final
ASHFORD
14
CATHOLIC MONTGOMERY
43
10-07
Final
SATSUMA
20
ANDALUSIA
40
10-07
Final
ABBEVILLE CHRISTIAN
52
LOWNDES ACAD
32
10-07
Final
ABBEVILLE
36
G. W. LONG
42
10-08
Scheduled
DOTHAN
PARK CROSSING

Week 8 Results - NON-CONFERENCE

10-06
Scheduled
MACON-EAST ACAD
LAKESIDE CHRISTIAN
10-06
Scheduled
ARITON
ZION CHAPEL
10-07
Final
CALHOUN CO
16
SEMINOLE CO
45
10-07
Final
CHATTAHOOCHEE CO
0
MILLER CO
12
10-07
Final
EARLY CO
14
BROOKS CO
18
10-07
Final
VETERANS
6
BAINBRIDGE
31
10-07
Final
WALTON
0
GULF BREEZE
49
10-07
Final
BAKER
35
SOUTH WALTON
9
10-07
Final
LAFAYETTE
20
FREEPORT
21
10-07
Final
JAY
48
COTTONDALE
36
10-07
Final
BLOUNTSTOWN
20
MARIANNA
6
10-07
Final
GRACEVILLE
21
WEST GADSDEN
20
10-07
Final
SLOCOMB
6
WICKSBURG
39
10-07
Final
HIGHLAND HOME
56
BEULAH
38
10-07
Final
REHOBETH
21
DALE CO
24

Week 9 Results - REGION

10-13
Scheduled
NORTHVIEW
CARVER MONTGOMERY
10-14
Scheduled
SOUTH WALTON
PORT ST. JOE
10-14
Scheduled
FREEPORT
BLOUNTSTOWN
10-14
Final
COTTONDALE
44
WEWAHITCHKA
14
10-14
Final
MARIANNA
20
WALTON
27
10-14
Final
VERNON
28
GRACEVILLE
22
10-14
Final
HOOPER ACAD
0
PIKE LIBERAL ARTS
45
10-14
Final
BEULAH
7
PIKE CO
34
10-14
Final
PROVIDENCE CHRISTIAN
14
WICKSBURG
29
10-14
Final
PLEASANT HOME
9
GEORGIANA
57
10-14
Final
MORGAN ACAD
6
NORTHSIDE METHODIST
28
10-14
Final
LOACHAPOKA
27
HIGHLAND HOME
12
10-14
Final
HOUSTON CO
55
KINSTON
14
10-14
Final
HOUSTON ACAD
8
SLOCOMB
34
10-14
Final
GOSHEN
27
NEW BROCKTON
49
10-14
Final
GENEVA
23
OPP
55
10-14
Final
G. W. LONG
30
SAMSON
21
10-14
Final
HEADLAND
14
EUFAULA
55
10-14
Final
LUVERNE
15
ELBA
50
10-14
Final
STANHOPE ELMORE
23
DOTHAN
34
10-14
Final
STRAUGHN
37
DALEVILLE
48
10-14
Final
DALE CO
7
ST. JAMES
40
10-14
Final
REHOBETH
0
CHARLES HENDERSON
28
10-14
Final
BRANTLEY
57
FLORALA
0
10-14
Final
BARBOUR CO
20
COTTONWOOD
34
10-14
Final
TRINITY
20
ASHFORD
7
10-14
Final
ANDALUSIA
35
W. S. NEAL
8
10-14
Final
CRENSHAW CHRISTIAN
13
ABBEVILLE CHRISTIAN
56
10-14
Final
ARITON
54
ABBEVILLE
46

Week 9 Results - CLASS 1A REGION 3

10-15
Scheduled
PORT ST. JOE
SOUTH WALTON

Week 9 Results - NON-CONFERENCE

10-14
Final
SEMINOLE CO
28
MITCHELL CO
42
10-14
Final
THOMASVILLE
44
EARLY CO
0
10-14
Final
CHIPLEY
27
BAKER
45
10-14
Scheduled
MILLER CO (GA)
SNEADS
10-14
Scheduled
WILLISTON
HOLMES CO
10-14
Final
ZION CHAPEL
56
CALHOUN
22
10-14
Final
RED LEVEL
27
MCKENZIE
12
10-14
Final
KINGWOOD CHRISTIAN
34
LAKESIDE CHRISTIAN
70
10-14
Final
DEMOPOLIS
0
ENTERPRISE
42
10-14
Final
CARROLL
45
ESCAMBIA CO
0

Week 10 Results - REGION

10-20
Final-OT
SOUTH MONTGOMERY ACAD
28
CRENSHAW CHRISTIAN
35
10-21
Scheduled
WEST GADSDEN
CHIPLEY
10-21
Final
DEANE BOZEMAN
8
FREEPORT
42
10-21
Final
COTTONDALE
38
SNEADS
22
10-21
Final
GRACEVILLE
55
WEWAHITCHKA
36
10-21
Final
VERNON
7
HOLMES CO
52
10-21
Final
SLOCOMB
47
STRAUGHN
27
10-21
Final
PIKE LIBERAL ARTS
13
MORGAN ACAD
6
10-21
Final
PLEASANT HOME
45
RED LEVEL
40
10-21
Final
NORTHSIDE METHODIST
20
MONROE ACAD
42
10-21
Final
NEW BROCKTON
57
CALHOUN
0
10-21
Final
CENTRAL HAYNEVILLE
16
LUVERNE
46
10-21
Final
HIGHLAND HOME
7
NOTASULGA
58
10-21
Final
GEORGIANA
43
HOUSTON CO
24
10-21
Final
KINSTON
50
FLORALA
24
10-21
Final
EUFAULA
28
REHOBETH
7
10-21
Final
LEE MONTGOMERY
26
ENTERPRISE
31
10-21
Final
ELBA
48
ZION CHAMPEL
21
10-21
Final
DOTHAN
21
NORTHVIEW
20
10-21
Final
OPP
32
DALEVILLE
29
10-21
Final
COTTONWOOD
13
G. W. LONG
41
10-21
Final
CHARLES HENDERSON
54
HEADLAND
10
10-21
Final
CARROLL
35
GREENVILLE
15
10-21
Final
MCKENZIE
7
BRANTLEY
63
10-21
Final
GENEVA CO
48
BARBOUR CO
19
10-21
Final-OT
ASHFORD
27
DALE CO
28
10-21
Final
SAMSON
28
ARITON
17
10-21
Final
CHAMBERS ACAD
50
ABBEVILLE CHRISTIAN
37

Week 10 Results - NON-CONFERENCE

10-21
Final
SEMINOLE CO
40
BACONTON
0
10-21
Final
MILLER CO
44
RANDOLPH-CLAY
8
10-21
Final
BAINBRIDGE
6
THOMAS CO CENTRAL
17
10-21
Final
WALTON
10
NORTHVIEW (FL)
12
10-21
Final
FLORIDA HIGH
35
MARIANNA
29
10-21
Final
PROVIDENCE CHRISTIAN
41
HOUSTON ACAD
7
10-21
Final
GOSHEN
13
PIKE CO
54
10-21
Final-OT
WICKSBURG
29
GENEVA
28
10-21
Final
BULLOCK CO
56
ABBEVILLE
22

Week 10 Results - AISA

10-21
Scheduled
Lakeside Sch
Evangel Christian

Week 11 Results - REGION

10-28
Final
CHIPLEY
57
LIBERTY CO
40
10-28
Final
EAST GADSDEN
27
WALTON
31
10-28
Final
SOUTH WALTON
35
DEANE BOZEMAN
0
10-28
Final
SNEADS
0
VERNON
40
10-28
Final
RUTHERFORD
0
MARIANNA
41
10-28
Final
GRACEVILLE
49
COTTONDALE
36
10-28
Final
HOLMES CO
51
WEWAHITCHKA
13

Week 11 Results - NON-CONFERENCE

10-27
Final
SAMSON
42
KINSTON
20
10-27
Final
GENEVA CO
6
SLOCOMB
28
10-28
Scheduled
Fort Dale Academy
Lakeside Sch
10-28
Final
PELHAM
28
SEMINOLE CO
21
10-28
Final
STEWART CO
20
MILLER CO
51
10-28
Final
FITZGERALD
40
EARLY CO
6
10-28
Final
BAINBRIDGE
13
HARRIS CO
0
10-28
Final
PORT ST. JOE
46
FREEPORT
28
10-28
Final
LEE-SCOTT ACAD
28
PIKE LIBERAL ARTS
14
10-28
Final
ZION CHAPEL
7
PLEASANT HOME
34
10-28
Final-OT
NEW BROCKTON
42
SWEET WATER
48
10-28
Final
FLOMATON
28
LUVERNE
29
10-28
Final
PRATTVILLE CHRISTIAN
47
HIGHLAND HOME
28
10-28
Final
G. W. LONG
23
PIKE CO
21
10-28
Final
VALLEY
15
EUFAULA
45
10-28
Final
ELBA
24
OPP
43
10-28
Final
DALEVILLE
48
COTTONWOOD
21
10-28
Final
NORTHVIEW
20
CHARLES HENDERSON
39
10-28
Final
BAYSIDE ACAD
7
CARROLL
26
10-28
Final
BRANTLEY
12
GOSHEN
26
10-28
Final
BULLOCK CO
36
BARBOUR CO
12
10-28
Final
ASHFORD
14
WICKSBURG
45
10-28
Final
RED LEVEL
26
ARITON
36
10-28
Final
STRAUGHN
0
ANDALUSIA
35
10-28
Final
GLENWOOD SCH
37
ABBEVILLE CHRISTIAN
0
10-28
Final
HEADLAND
34
ABBEVILLE
46

Week 12 Results

11-04
Final
Pike Liberal Arts Acad
0
Lee-Scott Academy
42
11-04
Final
Bessemer
69
Northside Methodist Acad
3
11-04
Final-OT
Lakeside Sch
35
Jackson
42
11-04
Final
Alabama Christian Acad
24
Andalusia High Sch
42
11-04
Final
Straughn High Sch
7
Mobile Christian
21
11-04
Final
Ariton Sch
0
Leroy
26
11-04
Final
Marengo Academy
38
Brantley High Sch
55
11-04
Final
McKenzie
6
Sweet Water
47
11-04
Final
Houston Co High Sch
7
Linden
77
11-04
Final
South Choctaw
26
Abbeville Christian Acad
40
11-04
Final
Goshen High Sch
48
Verbena
25
11-04
Final
American Christian
22
Pike Co High Sch
27
11-04
Final
Washington Co.
42
Samson High Sch
12
11-04
Final
Wicksburg High Sch
34
TR Miller
28
11-04
Final
Charles Henderson High Sch
7
St. Paul's
45
11-04
Final
Jackson
41
Eufaula High Sch
21
11-04
Final-OT
Hillcrest-Evergreen
28
Opp High Sch
25
11-04
Final
Keith
16
New Brockton High Sch
45
11-04
Final
RC Hatch
8
Elba High Sch
40
11-04
Final
UMS Wright
36
Dale Co High Sch
0
11-04
Final
J. U. Blackshear
21
G. W. Long High Sch
54
11-04
Final
Dothan High Sch
7
Blount
15
11-04
Final
Citronelle
21
Carroll High Sch
35
11-04
Final
Baker Sch
14
Enterprise High Sch
51
11-04
Final
Bayside Academy
21
Daleville High Sch
14

Week 12 Results - NON-CONFERENCE

11-04
Final
MILLER CO
40
SEMINOLE CO
25
11-04
Final
WARNER ROBINS
21
BARINBRIDGE
24
11-04
Final
BLOUNTSTOWN
47
VERNON
8
11-04
Final
BAY
49
WALTON
29
11-04
Final
JAY
27
SOUTH WALTON
56
11-04
Scheduled
FREEPORT
ROCKY BAYOU CHRISTIAN
11-04
Final
SNEADS
0
WEST GADSDEN
34
11-04
Final
GRACEVILLE
10
LAFAYETTE
42
11-04
Final
HOLMES CO
50
CHIPLEY
7
11-05
Scheduled
EARLY CO
ALBANY (M)

Week 13 Results

11-11
Final
Port St. Joe High Sch
40
West Gadsden
49
11-11
Final
Northview Fla.
14
Graceville High Sch
43
11-11
Final
Chipley High Sch
7
Blountstown High Sch
43
11-11
Final
Cottondale High Sch
6
Baker Sch
56
11-11
Final
Autauga
54
Lakeside Sch
0
11-11
Final
Abbeville Christian Acad
17
Marengo Academy
42
11-11
Final
Isabella
21
Georgiana
26
11-11
Final
Andalusia High Sch
40
Leeds
0
11-11
Final
Brantley High Sch
7
Maplesville
42
11-11
Final
Pike Co High Sch
7
Bayside
24
11-11
Final
Southern Choctaw
34
Goshen High Sch
14
11-11
Final
Calera
8
Carroll High Sch
28
11-11
Final
Gordo
55
Wicksburg High Sch
14
11-11
Final
Enterprise High Sch
23
McGill Toolen
27
11-11
Final
New Brockton High Sch
10
G. W. Long High Sch
41