Sub-Regional Girls' Hoops

By: AP
By: AP

Thursday's Scores
By The Associated Press
BOYS BASKETBALL
1A Sub-Regional
Northeast
Skyline 87, Gaston 64
South
McKenzie 45, Ariton 39
2A Sub-Regional
Central
Reeltown 64, Clay County 46
3A Sub-Regional
Central
Greene County 77, Sumiton Christian 42
Sumter County 64, Northside 25
4A Sub-Regional
Northeast
Jacksonville 86, Plainview 45
5A Sub-Regional
Central
Talladega 75, B.T. Washington 60
6A Sub-Regional
Northeast
Gadsden 64, Pinson Valley 52
GIRLS BASKETBALL
1A Sub-Regional
Northeast
Parkway Christian Academy 63, Jacksonville Christian 61
Ragland 61, Birmingham Holy Family 34
Northwest
Covenant Christian 53, Belgreen 50
Hackleburg 62, Berry 50
Hubbard 68, Tharptown 64
Lynn 39, Hubbertville 37
South
Brantley 53, Pleasant Home 42
J.F. Shields 62, Marengo 21
McIntosh 80, J.U. Blacksher 43
Providence Christian 78, Florala 55
Central
Akron 57, Linden 51
Donoho 65, Loachapoka 57
Edward Bell High School 56, Fayetteville 22
Sunshine 66, Holy Spirit 51
2A Sub-Regional
Northeast
North Sand Mountain 56, Sand Rock 34
Ohatchee 48, Thorsby 43
Section 63, Geraldine 45
Woodland 84, Shades Mountain Christian 47
Northwest
Clements 80, Cleveland 45
Cold Springs 61, Tanner 49
Hatton 61, Lamar County 40
Red Bay 45, Sulligent 32
South
Leroy 44, Flomaton 40
Samson 69, Houston Academy 29
Washington County 49, Mobile Christian 40
Central
Horseshoe Bend 43, Highland Home 20
Lanett 67, Goshen 34
R.C. Hatch 48, American Christian Academy 43
St. Jude 59, Pickens County 37
3A Sub-Regional
Northeast
Altamont 49, Piedmont 38
Glencoe 62, Leeds 56
Holly Pond 50, Crossville 48
Pisgah 59, Susan Moore 52
Northwest
Good Hope 58, West Limestone 46
3A Sub-Regional
Northwest
Lauderdale County 53, Danville 47
3A Sub-Regional
Northwest
Madison Academy 80, Vinemont 27
3A Sub-Regional
Northwest
West Morgan 56, Winfield 41
3A Sub-Regional
South
Abbeville 54, Geneva 49
Slocomb 69, Dale County 27
T.R. Miller 65, Calhoun 38
Central
Greene County 64, Sumiton Christian 32
Montevallo 52, LaFayette 47
Montgomery Academy 66, Dadeville 43
Sumter County 63, Northside 11
4A Sub-Regional
Northeast
Anniston 55, Locust Fork 37
Ashville 53, Saks 44
DAR 62, Cherokee County 52
Guntersville 64, Alexandria 35
4A Sub-Regional
Northwest
Ardmore 51, Douglas 38
Central-Florence 61, West Point 51
Deshler 63, Haleyville 35
Priceville 60, Brooks 59
4A Sub-Regional
South
Brewbaker Tech 69, Dallas County 51
Livingston 61, St. James 51
Thomasville 58, UMS-Wright 47
Central
Handley 61, B. T. Washington Magnet 43
Munford 49, Alabama Christian Academy 32
Ramsay 80, Calera 17
5A Sub-Regional
Northeast
Boaz 33, Arab 29
Erwin 47, Woodlawn 39
Fort Payne 65, Etowah 38
Wenonah 45, Mortimer Jordan 28
Northwest
Brewer 58, Central-Tuscaloosa 50
Fairfield 60, Walker 30
Hartselle 50, J.O. Johnson 35
Russellville 54, Lee-Huntsville 44
South
Carroll-Ozark 55, Greenville 40
Eufaula 64, Wilcox Central 42
Central
B.T. Washington 65, Talladega 61
Beauregard 61, Sylacauga 44
Carver-Montgomery 70, Chelsea 37
Selma 54, Briarwood Christian 22
6A Sub-Regional
Jess Lanier 70, Tuscaloosa County 55
6A Sub-Regional
Northeast
Gadsden 57, Pinson Valley 39
Homewood 59, Oak Mountain 55
Hoover 73, Mountain Brook 33
Shades Valley 63, Hewitt-Trussville 46
Northwest
Bob Jones 52, Buckhorn 43
Hillcrest 50, Minor 46
Sparkman 62, Hazel Green 46
Central
Central-Phenix City 60, Enterprise 36
Dothan 70, Russell County 46
Jeff Davis 63, Auburn 39
Sidney Lanier 56, Stanhope Elmore 35


WTVY-TV 285 N Foster Street Dothan, AL 36303 334-792-3195
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 84196282 - wtvy.com/a?a=84196282