2007 Baseball - First Round Pairings

Class 1A


Talladega County Central at Maplesville 4 p.m.
Pleasant Home at Billingsley, 4 p.m.
No Area 2 Runner-up Qualifier vs. Providence Christian (Bye)

Berry at Sweet Water, 4 p.m.
Isabella at Fayetteville, 5:30 p.m.
Notasulga at Brantley, 4.30 p.m.
Ariton at J.U. Blacksher, 4 p.m.

Millry at South Lamar, 4 p.m.
Decatur Heritage at Woodville, 5:30 p.m.
Meek at Cedar Bluff, 4 p.m.
Appalachian at Hackleburg, 4:30 p.m.
Shoals Christian at Coosa Christian, 6 p.m. at Gadsden State
Valley Head at Athens Bible, 4 p.m.
Gaston at Speake, 4 p.m.
Sulligent at Ragland, 4 p.m.
Donoho at Covenant Christian, 3 p.m.

Class 2A


Thorsby at American Christian, 5 p.m.
Wicksburg at G.W. Long, 5:30 p.m.
Luverne at Houston County, 5 p.m

Reeltown at Leroy, 4 p.m.
Hale County at Vincent, 5 p.m.
New Brockton at Geneva County 5 p.m.
Houston Academy at Red Level, 5 p.m.

Bayside Academy at Horseshoe Bend, 5 p.m.
West Morgan at Westminster Christian, 3:30 p.m.
Fultondale at Fyffe, 5 p.m.
Oakman at Pleasant Valley 3:30 p.m.
Phil Campbell at Ranburne, 5 p.m.
Cleveland at Hatton, 5 p.m.
Ider at Westbrook Christian, 4:30 p.m.
White Plains at Addison, 4 p.m.
Lineville at Mars Hill, 4 p.m.

Class 3A


Leeds at Gordo, 4 p.m.
Headland at Greensboro, 3:30 p.m.
Straughn at Montgomery Academy, 5:30 p.m.
Beulah at Washington County, 4 p.m.
Montevallo at Calera, 5:30 p.m. at Oliver Park
Choctaw County at Geneva, 3:30 p.m.
LAMP at Elba, 4 p.m.

Clarke County at Clay County, 4:30 p.m.
Lauderdale County at Madison Academy, 5 p.m.
Vinemont at Plainview, 5 p.m.
Sardis at Sumiton Christian, 3:30 p.m.
Sheffield at Weaver, 1:30 p.m.
Holly Pond at West Limestone, 5 p.m.
Sylvania at Danville, 5 p.m.
Winfield at Hokes Bluff, 4:30 p.m.
Walter Wellborn at Colbert Heights, 4 p.m.

Class 4A


Oak Grove at Dadeville, 4 p.m. at McKelvey Park
Opp at Trinity, 3:30 p.m.
T.R. Miller at St. James, 5 p.m.
Central-Tuscaloosa at Jackson, 6 p.m.
Beauregard at Childersburg, 5:30 p.m.
Alabama Christian at Ashford, 5 p.m.
Elmore County at Andalusia, 5 p.m.
Thomasville at Northside, 4, p.m.
East Lawrence at Madison County, 6 p.m.
Oneonta at Cherokee County, 6 p.m.
St. Clair County at Jacksonville, 5 p.m. at Henry Farm Field
Rogers at Dora, 5 p.m.
East Limestone at Lawrence County, 4:30 p.m. at Alexander Park
North Jackson at Boaz, 6:30 p.m.
Cleburne County at Corner, 6 p.m.
Haleyville at Central-Florence, 5:30 p.m.

Class 5A


Bibb County at Chelsea, 6:30 p.m.
Eufaula at Tallassee, 6 p.m.
Spanish Fort at Demopolis, 5 p.m.
Briarwood at UMS-Wright, 4:30 p.m.
Sylacauga at McAdory, 7 p.m.
Benjamin Russell at Charles Henderson, 6 p.m.
Dallas County at Gulf Shores, 6 p.m. at Gulf Shores Sportsplex
St. Paul’s at John Carroll, 5 p.m
Butler at Southside-Gadsden, 5 p.m.
Springville at Cullman, 5:30 p.m.
Woodlawn at Mortimer Jordan, 6 p.m.
Muscle Shoals at Pleasant Grove, 4 p.m.
Etowah at Scottsboro, 6 p.m.
Hartselle at Moody, 6 p.m.
Walker at Gardendale, 6 p.m.
Fairfield at Russellville, 5 p.m.

Class 6A


Northview at Wetumpka, 6 p.m.
Fairhope at Prattville, 6 p.m.
McGill-Toolen at Satsuma, 6:30 p.m.
Auburn at Theodore at 6:30 p.m.
Lee-Montgomery at Russell County, 6 p.m. (Time change)
Stanhope Elmore at Daphne, 7 p.m.
Baldwin County at Murphy, 6 p.m. at Mims Park
Baker at Opelika, 6 p.m.
Buckhorn at Clay-Chalkville, 6 p.m.
Spain Park at Pinson Valley, 7 p.m.
Thompson at Mountain Brook, 6:30 p.m.
Austin at Hillcrest-Tuscaloosa, 6 p.m.
Gadsden City at Grissom, 7 p.m.
Shades Valley at Oak Mountain, 6:30 p.m.
Homewood at Pelham, 6:30 p.m.
Paul Bryant at Florence, 6 p.m.


WTVY-TV 285 N Foster Street Dothan, AL 36303 334-792-3195
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 7155006 - wtvy.com/a?a=7155006