ASWA Announces All-State Teams

CLASS 7A
FIRST TEAM
Offense
QB: Taulia Tagovailoa, Thompson, Jr., 6-0, 200
RB: Hunter Gibson, Sparkman, Sr., 6-0, 192
RB: Bryan Hill, McGill-Toolen, Sr., 5-9, 180
RB: Larry McCammon, Hoover, Jr., 6-0, 190
WR: Demontrez Brown, Bob Jones, Sr., 6-2, 200
WR: Ahmad Edwards, Thompson, Sr., 6-0, 170
WR: Justyn Ross, Central-Phenix City, Sr., 6-4, 205
OL: Amari Kight, Thompson, Jr., 6-7, 315
OL: Mike Maye, Hoover, Sr., 6-4, 300
OL: Jahlil Ryles, Central-Phenix City, Sr., 6-3, 290
OL: Pierce Quick, Hewitt-Trussville, Jr., 6-5, 280
OL: Trey Simpson, McGill-Toolen, Sr., 6-1, 255
K: Parker Colburn, Hewitt-Trussville, Jr., 6-0, 170

Defense
DB: Ethan Caselberry, Sparkman, Sr., 6-3, 205
DB: Jakory Hawkins, Lee-Montgomery, Sr., 6-0, 160
DB: Jaydon Hill, Bob Jones, Jr., 6-0, 180
DB: Brett Howell, Fairhope, Sr., 6-0, 195
LB: Wes Baumhower, Fairhope, Sr., 6-0, 218
LB: Jakob Cummings, Auburn, Sr., 6-2, 215
LB: Kade Koler, Bob Jones, Sr., 6-2, 230
LB: Simon Miskelley, Hewitt-Trussville, Sr., 6-2, 200
DL: Daevion Davis, James Clemens, Jr., 6-2, 315
DL: Mohamoud Diabate, Auburn, Jr., 6-4, 215
DL: Allen Love, Huffman, Sr., 6-3, 275
DL: Timaje Porter, Theodore, Sr., 6-2, 315
P: Taderrian Murray, Lee-Montgomery, Jr., 6-0, 165

Athlete
Eric Garror, McGill-Toolen, Sr., 5-9, 170
Elliott McElwain, Hewitt-Trussville, Sr., 5-11, 210
George Pickens, Hoover, Jr., 6-4, 215
Kevontae Ruggs, Lee-Montgomery, Sr., 6-4, 218

SECOND TEAM
Offense
QB: Paul Tyson, Hewitt-Trussville, Jr., 6-4, 208
RB: Kolbe Blunt, Davidson, Jr., 5-9, 170
RB: Shad Byrd, Thompson, Jr., 6-0, 200
RB: A'montae Spivey, Central-Phenix City, Jr., 6-1, 185
WR: C.J. Edwards, Fairhope, Sr., 5-10, 181
WR: Shedrick Jackson, Hoover, Sr., 6-1, 200
WR: Chance Warren, Enterprise, Sr., 5-11, 175
OL: Isaac Edwards, Sparkman, Sr., 6-4, 275
OL: Jacob Feenker, Oak Mountain, Sr., 6-1, 235
OL: Cameron Hill, Lee-Montgomery, Sr., 6-2, 280
OL: Colby Murrell, Bob Jones, Jr., 6-1, 275
OL: Anderson Tomlin, Mountain Brook, Sr., 6-4, 275
K: Joe Montano, Davidson, Jr., 5-8, 150

Defense
DB: Chase Brown, Hoover, Sr., 6-0, 175
DB: Tyrese Douglas, Davidson, Sr., 5-10, 170
DB: Devonte Mathews, Central-Phenix City, Jr., 5-11, 175
DB: Zach Nelson, Oak Mountain, Sr., 5-11, 180
LB: Nate Jones, Central-Phenix City, Sr., 5-9, 220
LB: Michael Moynihan, Buckhorn, Sr., 6-0, 225
LB: Jalen Rayam, Thompson, Sr., 6-2, 225
LB: Chris Ware, Lee-Montgomery, Sr., 6-0, 183
DL: Phillip Hopkins, Lee-Montgomery, So., 6-3, 235
DL: P.J. Lucas, Prattville, Jr., 6-3, 265
DL: Rodney Mason, Huffman, Sr., 6-2, 265
DL: Mackie McNeal, Thompson, Sr., 6-5, 330
P: Jonathan Kilgo, Gadsden City, Sr., 6-0, 190

Athlete
Avery Atkins, Auburn, Sr., 6-0, 208
Matthew Evans, Buckhorn, Sr., 5-8, 185
Demario Patton, Huntsville, Sr., 5-9, 180
Clay Stearns, Mountain Brook, Sr., 6-1, 245

HONORABLE MENTION
QB: Peter Parrish, Central-Phenix City, Jr.; Jaquan Williams, Jeff Davis, Sr.
RB: Mel Dantzler, Grissom, Jr.; Nyree Holden, Huffman, Sr.
WR: Mo Edwards, Thompson, Sr.; Logan Pitts, Hewitt-Trussville, Sr.
OL: Ashton Johnson, Theodore, Sr.; Alex Pearman, Thompson, Sr.
K: Jackson Bruno, Huntsville, Sr.; Cole Starr, Spain Park, Sr.
DB: Kameron Brown, Theodore, Jr.; Myles Brown, Thompson, Sr.
LB: Cooper Bishop, Vestavia Hills, Jr.; Zach Hopkins, James Clemens, Jr.
DL: Darius Cox, McGill-Toolen, Jr.; Cedric Tooson, Spain Park, Jr.
P: Brody Droppleman, James Clemens, Sr.; Tripp Vining, Smiths Station, Sr.
ATH: Terrell Jennings, Bob Jones, Sr.

COACH OF THE YEAR
Laron White, Sparkman

CLASS 6A
FIRST TEAM
Offense
QB: Bo Nix, Pinson Valley, Jr., 6-1, 190
RB: Armoni Goodwin, Florence, Fr., 5-8, 171
RB: Tyetus Lindsey, Oxford, Jr., 5-5, 150
RB: Asa Martin, Austin, Sr., 6-1, 205
WR: LiAllen Dailey, Pinson Valley, Sr., 6-3, 185
WR: Cadarrius Thompson, Florence, Jr., 6-3, 176
WR: Seth Williams, Paul Bryant, Sr., 6-3, 212
OL: Jake Andrews, Stanhope Elmore, Sr., 6-3, 310
OL: Grant Betts, Spanish Fort, Sr., 6-4, 275
OL: Marcus Jenkins, Park Crossing, Sr., 6-3, 330
OL: Marquice Robinson, Austin, Sr., 6-4, 315
OL: Clay Webb, Oxford, Jr., 6-3, 310
K: Evan McPherson, Fort Payne, Sr., 6-0, 170

Defense
DB: C.D. Daniels, Homewood, Sr., 6-3, 180
DB: Justin Lewis, Opelika, Sr., 6-0, 170
DB: Reddy Steward, Austin, Jr., 5-11, 180
DB: Deshazio Williams, Pinson Valley, So., 5-10, 170
LB: Jacquez Jones, Hillcrest-Tuscaloosa, Sr., 6-1, 230
LB: Josh Marsh, Decatur, Sr., 6-3, 215
LB: Brett Staples, Pell City, So., 6-1, 190
LB: Brody Syer, Oxford, Sr., 6-1, 195
DL: D.J. Dale, Clay-Chalkville, Jr., 6-2, 330
DL: Marese McBride, Daphne, Sr., 6-3, 250
DL: Desmond Scott, Pinson Valley, Sr., 6-0, 200
DL: Alfred Thomas, Sidney Lanier, Sr., 6-3, 275
P: Jay Bramblett, Hillcrest-Tuscaloosa, Jr., 6-2, 165

Athlete
Kris Abrams-Draine, Spanish Fort, So., 6-1, 170
Dilan Henderson, Pinson Valley, Sr., 6-1, 175
J.D. Martin, Wetumpka, Jr., 6-1, 190
Cam Taylor, Park Crossing, Sr., 6-0, 205

SECOND TEAM
Offense
QB: Desmond Trotter, Shades Valley, Sr., 6-4, 190
RB: Carlos Davis, Muscle Shoals, Sr., 5-10, 205
RB: Kavosiey Smoke, Wetumpka, Sr., 6-0, 217
RB: Roydell Williams, Hueytown, So., 5-10, 195
WR: Roderick McCloud, Clay-Chalkville, Sr., 6-0, 180
WR: Cameron McKinney, Carver-Birmingham, Sr., 6-2, 180
WR: KeiAndre Sanders, Shades Valley, Jr., 5-10, 175
OL: Edward Collins, Ramsay, Sr., 6-6, 3055
OL: James Dawson, Opelika, So., 6-0, 270
OL: Lonnie Hollman, Pinson Valley, Sr., 6-2, 270
OL: Tyler Nunnelley, Cullman, Sr., 6-3, 290
OL: Tavien White, Wetumpka, Sr., 5-9, 270
K: Matthew Quinn, Spanish Fort, Jr., 5-11, 150

Defense
DB: Randale Hinton, Saraland, Sr., 6-0, 180
DB: Eric James, Dothan, Jr., 6-0, 161
DB: De'marquis Russell, Carver-Montgomery, Sr., 5-10, 170
DB: Jordan Swain, Oxford, Sr., 5-10, 192
LB: Colton Adams, Wetumpka, Jr., 5-10, 220
LB: Jackson Bratton, Muscle Shoals, So., 6-1, 215
LB: Perry Kirby, Athens, Sr., 5-11, 160
LB: Terry Perry, Shades Valley, Sr., 6-1, 230
DL: Reco Bozeman, Wetumpka, Sr., 6-2, 215
DL: Albany Casey, Baldwin Co., So., 6-3, 220
DL: Cortlin Martin, Blount, Jr., 6-2, 245
DL: K.J. Stokes, Stanhope Elmore, Sr., 6-4, 230
P: Sergio Alverez, Pell City, Sr., 5-11, 215

Athlete
Cagan Campbell, Hillcrest-Tuscaloosa, Sr., 5-10, 165
Conner Howell, Gardendale, Sr., 6-0, 180
Antonio Robinson, Austin, Sr., 6-0, 210
AJ Toney, Jackson-Olin, Jr., 5-7, 17

HONORABLE MENTION
QB: James Foster, Sidney Lanier, Sr.; Jack Samsel, Spanish Fort, Sr.
RB: Dwan James, LeFlore, Sr.; Uziah McDaniels, Park Crossing, Sr.
WR: Cameron Morson, Decatur, Jr.; Justin Stuckey, Helena, Sr.
OL: Kannon Biggs, Athens, Jr.; Nate Cooper, Dothan, So.
K: Greg Blue, Pelham, Jr.; Diego Guajardo, Daphne, Jr.
DB: Braxton Knight, Florence, Sr.; Jaylin Mack, Clay-Chalkville, Jr.
LB: D'Markus Davis, Clay-Chalkville, Sr.; La'Dedric Jackson, Sidney Lanier, Sr.
DL: Jack Cushman, Daphne, Sr.; Landon Perry, Paul Bryant, Sr.
P: Nathan Cobb, Florence, Sr.; Joseph Molstead, Homewood, Sr.
ATH: Kyle Cass, Blount, Sr.; George Obiyor, Hazel Green, Sr.

COACH OF THE YEAR
Tim Perry, Wetumpka

CLASS 5A
FIRST TEAM
Offense
QB: Swift Lyle, St. Paul's, Sr., 6-3, 190
RB: Hunter Persall, West Point, Jr., 5-10, 187
RB: Noah Turbyfill, Brooks, Jr., 5-9, 175
RB: La'Damian Webb, Beauregard, Sr., 5-8, 190
WR: Fred Dickerson, Talladega, Sr., 5-10, 180
WR: Anthony Hudson, Wenonah, Sr., 5-9, 160
WR: Ja'varrius Johnson, St. Clair Co., Jr., 5-9, 160
OL: Garrett Bell, Briarwood, Sr., 6-4, 250
OL: Kylon Campbell, Jemison-Huntsville, Sr., 6-3, 300
OL: Deakon Hembree, West Point, Sr., 5-11, 265
OL: Jayson Jones, Calera, So., 6-6, 319
OL: Kameron Stutts, Brooks, Sr., 6-5, 330
K: Wilson Beaverstock, St. Paul's, Sr., 6-0, 190

Defense
DB: Cade Dickinson, Briarwood, Jr., 5-10, 175
DB: Eric Felts Jr., Vigor, Sr., 5-11, 190
DB: Garrett Sanders, St. Clair Co., Sr., 6-2, 175
DB: Andrew Tucker, Brooks, Sr., 5-8, 160
LB: Cortez Brooks, Lee-Huntsville, Sr., 6-0, 195
LB: Jamall Hickbottom, Williamson, Sr., 6-2, 230
LB: Gabriel Russell, Briarwood, Sr., 5-11, 185
LB: Jarren Wright, Etowah, Jr., 5-11, 175
DL: Jalen Cunningham, St. Clair Co., Sr., 6-5, 355
DL: Ethan Edmondson, Scottsboro, Sr., 6-3, 246
DL: Malik Langham, Lee-Huntsville, Sr., 6-5, 265
DL: Marlon Pritchett, Jackson, Sr., 5-11, 215
P: Zack Godwin, Guntersville, Jr., 5-11, 170

Athlete
Jalyn Armour-Davis, St. Paul's, Sr., 6-1, 180
Jacob Gholston, Lawrence Co., Sr., 6-2, 210
Roger McCreary, Williamson, Sr., 6-0, 190
J.R. Tran-Reno, Briarwood, Jr., 6-2, 195

SECOND TEAM
Offense
QB: Cornelius Brown, Calera, Jr., 6-5, 170
RB: Eric Evans, Jemison, Sr., 5-10, 205
RB: Joe Green, Eufaula, Jr., 5-8, 176
RB: Camerun Peoples, Central-Clay Co., Sr., 6-3, 179
WR: Justin Anderson, Mortimer Jordan, Sr., 5-9, 160
WR: DeDe Davis, Demopolis, Sr., 5-9, 155
WR: Carson Eddy, Briarwood, Sr., 5-9, 160
OL: Dillard Doggett, St. Paul's, Sr., 6-3, 215
OL: Seth Lowry, Etowah, Sr., 5-11, 230
OL: Konner Register, Hayden, Sr., 6-2, 265
OL: Chris Williams, Demopolis, Sr., 6-2, 320
OL: Hunter Willis, Mortimer Jordan, Sr., 6-2, 220
K: Cameron Bush, Charles Henderson, Sr., 5-10, 160

Defense
DB: Reggie Bracy, St. Paul's, So., 6-0, 190
DB: Carson Donnelly, Briarwood, Sr., 6-0, 180
DB: C.J. Williams, Demopolis, So., 5-9, 155
DB: Trent Yowe, Calera, So., 6-2, 170
LB: Carter Dingler, Etowah, Jr., 6-0, 175
LB: Russ Logan, Demopolis, Sr., 5-11, 180
LB: Tim McClendon, Carroll-Ozark, Sr., 6-0, 205
LB: Ethan Mills, Moody, Sr., 5-11, 205
DL: Logan Graham, Guntersville, Sr., 6-2, 280
DL: Jeremiah Hickbottom, Williamson, Jr., 6-0, 210
DL: KaDarian Hill, Eufaula, Sr., 6-2, 290
DL: Alex Howard, Etowah, Jr., 6-2, 230
P: John Goolsby, Carroll-Ozark, Jr., 5-9, 185

Athlete
Grayson Chaffin, Alexandria, Sr., 6-0, 200
Harry Crump, Jemison-Huntsville, Sr., 6-1, 175
Jeremiah Owens, Greenville, Sr., 6-3, 190
Bernard Phinizee, Russellville, Sr., 5-8, 180

HONORABLE MENTION
QB: Taylor Gover, Eufaula, Jr.; Michael Hiers, Briarwood, Sr.
RB: A.J. Jackson, Demopolis, Sr.; Javonta Leatherwood, Central-Tuscaloosa, So.
WR: Banks Jolley, Crossville, Sr.; Taylor Smith, Boaz, Jr.
OL: Colin Langford, Guntersville, Sr.; Dontavius Mayfield, Shelby Co., Sr.
K: Zach Ford, Calera, Jr.
DB: Yates Grehan, St. Paul's, Jr.; Damon Miller, Fairfield, Jr.
LB: Hunter Feaster, Beauregard, Sr.; Jalen Humphrey, Lee-Huntsville, Sr.
DL: Jessie Altman, Etowah, Jr.; Zack Myers, Curry, Sr.
P: None.
ATH: Jacob Callaway, Beauregard, Sr.; Carlos Rogers, Wenonah, Sr.

COACH OF THE YEAR
Matt Glover, St. Clair Co.

CLASS 4A

FIRST TEAM
Offense
QB: Tucker Brown, Wilson, Sr., 6-0, 170
RB: Caleb Danner, Dora, Sr., 6-1, 190
RB: Darrian Meads, Hokes Bluff, So., 5-10, 205
RB: Symon Smith, UMS-Wright, So., 5-5, 143
WR: Bridges Anderson Jr., Andalusia, Sr., 6-3, 180
WR: TK Kenebrew, Childersburg, Sr., 6-2, 185
WR: Darius Nalls, Fayette Co., Sr., 6-2, 185
OL: Jordan Brooks, Saks, Sr., 6-2, 290
OL: Nick Canfield, Rogers, Jr., 6-2, 252
OL: Luke Kynard, Thomasville, Sr., 6-1, 275
OL: Hunter Middleton, UMS-Wright, Jr., 6-2, 237
OL: Tristan Nichols, Fayette Co., Sr., 5-10, 210
K: Preston Harvey, Jacksonville, Sr., 6-3, 190

Defense
DB: Amarea Abney, Saks, Sr., 5-11, 165
DB: Tyren Dupree, Cherokee Co., Sr., 6-2, 205
DB: Kolbi Fuqua, Cordova, Sr., 6-3, 200
DB: T.R. Robertson, St. James, Sr., 6-3, 180
LB: Marshall Clark, Munford, Sr., 5-11, 185
LB: Russ Myers, UMS-Wright, Sr., 6-0, 200
LB: Riley Russell, Cherokee Co., Sr., 6-1, 195
LB: Caleb Storie, Rogers, Sr., 6-0, 215
DL: Jaylin Brackett, Madison Aca., Sr., 5-10, 240
DL: Jonah Danley, Rogers, Sr., 6-0, 195
DL: DeAndre Freeman, Escambia Co., Jr., 6-1, 187
DL: Marreo Thomas, Saks, Jr., 5-10, 270
P: Reece Solar, Alabama Chr., Jr., 6-2, 200

Athlete
Zay Britt, Munford, So., 5-9, 165
Trent Cochran-Gill, Tallassee, Jr., 5-9, 175
Matthew Flint, Madison Co., Sr., 6-0, 215
Sam Kimel, Randolph, Sr., 5-11, 170

SECOND TEAM
Offense
QB: Ethan Wilson, Andalusia, Sr., 6-2, 195
RB: Tony Amerson, St. James, Jr., 5-11, 215
RB: Macey Carr, Jacksonville, Sr., 6-1, 185
RB: John Robertson, Northside, Sr., 6-0, 205
WR: Tyler Greene, Madison Aca., Sr., 6-1, 160
WR: Michael Parker, Westminster-Huntsville, Sr., 6-6, 236
WR: Braylon Washington, Thomasville, Jr., 6-1, 160
OL: Jake Busch, Hokes Bluff, Jr., 6-2, 255
OL: Dalton Elam, Wilson, Sr., 6-5, 270
OL: Houston Hamilton, St. James, Sr., 5-11, 260
OL: Donjea Hutchins, North Jackson, Sr., 6-0, 320
OL: Dawson Wells, Saks, Sr., 6-0, 205
K: Sean Dorney, Madison Aca., Sr., 5-10, 220

Defense
DB: Chase Bright, Sardis, Sr., 6-2, 180
DB: Cole Crawford, Northside, Sr., 6-0, 205
DB: Ashton Gulledge, Hokes Bluff, So., 5-10, 170
DB: Deion Pickens, Satsuma, Jr., 5-7, 165
LB: Jalon Atkins, Thomasville, Sr., 6-0, 185
LB: Kaynan Mays, Saks, Sr., 6-2, 195
LB: Braxton Ragland, Leeds, Jr., 5-11, 180
LB: Levi Taliaferro, Hokes Bluff, Sr., 5-9, 190
DL: Tristen Holcomb, Sardis, Jr., 6-3, 245
DL: CJ Person, Catholic-Montgomery, Jr., 6-2, 290
DL: Chance Thompson, Dora, Sr., 5-10, 195
DL: Grant Wisdom, Deshler, So., 6-0, 245
P: Landon Johnson, Hokes Bluff, Sr., 6-2, 195

Athlete
Erin Heard, Bibb Co., Sr., 6-0, 185
Cam Horne, Dale Co., Sr., 5-9, 170
Avery Moates, Wilson, Sr., 6-2, 165
Torrance Pollard, Leeds, Sr., 5-9, 170

HONORABLE MENTION
QB: LaDerrick Bell, Saks, Sr.; Chance Stevenson, Fayette Co., Sr.
RB: Johnathon Cobb, Saks, Jr.; Roosevelt Weaver III, Andalusia, Jr.
WR: Kalvin Levett, Tallassee, Jr.; Cal Taylor, Haleyville, Sr.
OL: Luke Craig, Catholic-Montgomery, Sr.; Braydon Lacey, Sardis, Sr.
K: Greg Dawkins, Leeds, Sr.; Jackson Spradlin, Dora, Sr.
DB: Cade Meyer, Rogers, Sr.; Levon Fletcher, Randolph, Sr.
LB: Caden Best, Westminster-Huntsville, Jr.; Josh Glass, Jacksonville, Sr.
DL: Devonte Green, Leeds, Jr.; Patrick Lovelace, W.S. Neal, Sr.
P: Dylan Campbell, Munford, Sr.; Addison Powell, Thomasville, Sr.
ATH: Steven Moon, Satsuma, Sr.

COACH OF THE YEAR
Bart Lockhart, Dora

CLASS 3A

FIRST TEAM
Offense
QB: Ryan Nettles, Hillcrest-Evergreen, Jr., 6-4, 185
RB: Isaac Huguley, West Morgan, Sr., 5-6, 160
RB: Austin Kinsey, Clarke Co., Sr., 6-2, 220
RB: Lee Stanley, Piedmont, Sr., 5-9, 185
WR: Joshua Jackson, Hillcrest-Evergreen, Sr., 6-1, 200
WR: Cole Littleton, J.B. Pennington, Jr., 6-1, 175
WR: Nick Moody, Oakman, Sr., 6-0, 195
OL: Riley Benavides, Weaver, Sr., 6-3, 295
OL: Jac Cox, Clarke Co., Sr., 6-2, 265
OL: Austin Guyse, West Morgan, Sr., 6-3, 290
OL: Mario Locke, Mobile Chr., Sr., 6-0, 250
OL: Nick Pounders, Gordo, Sr., 6-2, 215
K: Matthew Morgan, T.R. Miller, So., 5-2, 127

Defense
DB: Auston Brown, West Morgan, Sr., 6-0, 160
DB: Keith Gallmon, Mobile Chr., Sr., 6-0, 191
DB: Javon Ivory, Clarke Co., Jr., 6-2, 180
DB: Rayshawn Reynolds, Pike Co., So., 5-10, 175
LB: Alex Atkins, Carbon Hill, So., 5-10, 160
LB: Ethan Hearn, Mobile Chr., Jr., 6-0, 196
LB: Drew Rogers, Locust Fork, Sr., 6-1, 225
LB: Ja'len Sims, Fultondale, Jr., 6-2, 220
DL: Logan Beadles, Piedmont, Sr., 6-3, 300
DL: Dalton Beck, American Chr., Sr., 6-2, 230
DL: Andres Fox, Mobile Chr., Sr., 6-5, 243
DL: Hunter Mosley, Lexington, Sr., 6-3, 225
P: Henry Beckett, Houston Aca., Jr., 6-0, 155

Athlete
Noah Allison, J.B. Pennington, Jr., 6-1, 185
Kobe Bradley, Hillcrest-Evergreen, Sr., 5-8, 147
Jayson Jones, Fultondale, So., 5-10, 165
Cardavion Myers, Piedmont, Sr., 6-0, 170

SECOND TEAM
Offense
QB: KaRon Coleman Jr., Greene Co., Jr., 6-1, 175
RB: Will Foreman, Clarke Co., Sr., 5-10, 190
RB: Aaron Knight, Randolph Co., Jr., 5-11, 180
RB: Keefe White, Montgomery Aca., Sr., 5-11, 200
WR: Jahkil Edwards, Greene Co., Sr., 5-8, 165
WR: Sam Ladner, Mobile Chr., Sr., 5-11, 176
WR: Dan Parker, American Chr., So., 6-0, 168
OL: Tristn Bailey, Wicksburg, Sr., 6-1, 270
OL: Mason Greene, American Chr., Sr., 6-3, 260
OL: Chris Harris, Midfield, Sr., 6-0, 260
OL: Malcom Morgan, Locust Fork, So., 6-4, 280
OL: Sean Watson, J.B. Pennington, Jr., 6-4, 295
K: Andray Pope, Hillcrest-Evergreen, So., 6-1, 200

Defense
DB: C.J. Hall, Oakman, Sr., 6-0, 150
DB: Keenan Isaac, Midfield, Sr., 6-3, 180
DB: Spurlin Kelley, Opp, Sr., 5-11, 170
DB: Cameron Pettus, Lauderdale Co., Sr., 6-0, 175
LB: Luke Cassity, J.B. Pennington, Jr., 5-10, 200
LB: Tyler Ellenburg, Wicksburg, Sr., 5-11, 190
LB: Collin Herring, Gordo, Sr., 5-10, 225
LB: Jacob Wooten, Plainview, Sr., 6-2, 215
DL: Richard Bledsoe, Randolph Co., Sr., 6-2, 310
DL: Jamari Reeves, Greene Co., Sr., 6-3, 270
DL: Matthew Thornton, Piedmont, Jr., 6-2, 255
DL: Isaiah Woods, Weaver, Jr., 6-0, 240
P: Jonathan Grisham, Montevallo, Sr., 5-10, 140

Athlete
Chance Bates, Colbert Co., Sr., 6-0, 235
Dequan Johnson, Flomaton, So., 6-1, 170
London Knight, Weaver, Sr., 6-1, 172
Reggie Thompson, Opp, Sr., 6-0, 190

HONORABLE MENTION
QB: Jon Avery, Oakman, Sr.; Gabe Peluso, West Morgan, Sr.
RB: Shawn Bowden, Wicksburg, Sr.; Jahzarian Lampley, Pike Co., Sr.
WR: Maurice Gray, West Morgan, Sr.; Carson McGinnis, Carbon Hill, Jr.
OL: Cain Phifer, Colbert Heights, Sr.; Daris Reed, Opp, Sr.
K: None.
DB: Kaedon Jenkins, Piedmont, Jr.; Brandon Rudolph, Hillcrest-Evergreen, Sr.
LB: Tyler Olds, Montevallo, Jr.; Quentin Morris, Clarke Co., Sr.
DL: Jeremy Dees, Hillcrest-Evergreen, Jr.; James Pratt, Colbert Heights, Sr.
P: David Mejia, Plainview, Jr.
ATH: Kyler Chaney, Holly Pond, So.; Parker Davis, American Chr., Sr.

COACH OF THE YEAR
Taylor Leathers, Colbert Heights

CLASS 2A
FIRST TEAM
Offense
QB: Kristian Story, Lanett, So., 6-2, 205
RB: Payton Anderson, Fyffe, Jr., 6-1, 200
RB: Kelston Fikes, Leroy, Fr., 5-9, 170
RB: Robert Houston, LaFayette, Sr., 5-7, 182
WR: David Baldwin, Central-Hayneville, Sr., 5-9, 175
WR: Zavien Kelley, Vincent, Sr., 5-11, 176
WR: Matt Sherrill, Hatton, Sr., 6-0, 170
OL: Tyler Harris, Luverne, Sr., 6-2, 265
OL: John Karr, Leroy, Sr., 6-2, 220
OL: Cole Lyles, Fyffe, Sr., 6-4, 310
OL: Matthews Spencer, Ariton, Jr., 6-0, 290
OL: James Aaron Tranham, Sulligent, Sr., 5-11, 260
K: Dawson Hamlin, Goshen, Sr., 6-4, 175

Defense
DB: JaQuavion Boston-Gaines, LaFayette, Jr., 5-9, 150
DB: Trikweze Bridges, Lanett, Jr., 6-3, 175
DB: Ellian Harris, Luverne, Jr., 5-10, 175
DB: Jaquan Kincey, Abbeville, Jr., 5-10, 163
LB: Parker Branch, Horseshoe Bend, Sr., 5-9, 170
LB: Chase Cardwell, New Brockton, Sr., 6-1, 212
LB: Court Coley, Westbrook Chr., Sr., 6-2, 215
LB: Andrew Kelley, Winston Co., Sr., 5-11, 190
DL: Avery Bishop, Aliceville, Sr., 6-5, 215
DL: Lajareon Bryant, LaFayette, Jr., 6-0, 235
DL: Baraskious Dowdell, Lanett, Sr., 6-2, 240
DL: D’terrion Glaze, Lanett, Jr., 6-0, 195
P: Cooper Dean, J.U. Blacksher, Sr., 5-11, 180

Athlete
Aaron Benefield, Ranburne, Sr., 5-10, 215
Jermaine Brown, St. Luke's, Jr., 5-9, 150
Jaron Scott, Sulligent, Sr., 6-2, 180
Terrion Truitt, Lanett, Sr., 5-8, 160
FacebookTwitterGoogle+LinkedIn
HS Football: Luverne vs. Brantley

SECOND TEAM
Offense
QB: Brock Snyder, Goshen, Sr., 6-4, 180
RB: Chris Hardie, Vincent, Jr., 6-0, 255
RB: Tyreke Metcalf, Sulligent, Sr., 6-3, 180
RB: Caleb Vinson, Falkville, Sr., 6-0, 190
WR: Zack Alford, Goshen, Sr., 5-8, 145
WR: Christian Angulo, Falkville, Fr., 6-0, 170
WR: Anquaevious Pollard, Lanett, Sr., 6-6, 195
OL: Gable Allred, Lamar Co., Jr., 6-3, 265
OL: Dakari Siler, Goshen, Sr., 6-0, 200
OL: Lane Sims, J.U. Blacksher, Jr., 5-11, 220
OL: Jonathan Stone, Sand Rock, Sr., 6-0, 245
OL: Brooks Thompson, Mars Hill Bible, Jr., 6-2, 255
K: Juan Castro, Cleveland, Sr., 5-11, 170

Defense
DB: Caeden Godfrey, Westbrook Chr., Sr., 6-1, 190
DB: Trey McFarland, Woodland, So., 6-2, 180
DB: Bryson Peavy, Ariton, Jr., 6-3, 190
DB: Kaleb Thomas, Lanett, Jr., 5-10, 170
LB: Omar Boston, LaFayette, Sr., 5-8, 170
LB: Jawon Howell, Lanett, Sr., 6-1, 195
LB: Lane Talbot, Gaston, Jr., 6-2, 230
LB: Dristin Weaver, Leroy, Sr., 6-1, 215
DL: Jacob Brewer, Leroy, Sr., 6-0, 180
DL: Jackson Luttrell, Westbrook Chr., Jr., 6-4, 240
DL: Hunter Motichek, Sulligent, Sr., 6-4, 265
DL: Hayden Simmons, Ranburne, Sr., 6-3, 205
P: Russell Weeks, New Brockton, So., 6-4, 201

Athlete
Malik Callens, Billingsley, So., 5-10, 160
Kaleb Jones, Collinsville, So., 6-0, 190
Kavon McGraw, Aliceville, Jr., 5-10, 155
Dwayne Miller, West End-Walnut Grove, Sr., 6-0, 265

HONORABLE MENTION
QB: Keegan Blackman, Central-Hayneville, Sr.; Aaron Dove, Falkville, Jr.
RB: Craig Kinsey, Abbeville, Sr.; Jeremiah White, Geneva Co., Sr.
WR: Carson Carver, Sand Rock, Sr.; Satyler Wilson, Luverne, So.
OL: J.T. Youngblood, Vincent, So.
K: Humberto Hernandez, Ariton, Sr.; Austin Hollis, Sulligent, Sr.
DB: Brant Rowell, Fyffe, Sr.
LB: Arian Gregory, Luverne, So.; Colt Smith, Mars Hill Bible, Jr.
DL: Devin Bell, Goshen, Sr.; Josh Cardwell, New Brockton, So.
P: None.
ATH: Landon Woodard, Ranburne, Sr.

COACH OF THE YEAR
Daniel Merchant, Sulligent

CLASS 1A

FIRST TEAM
Offense
QB: Jamichael Stallworth, Georgiana, Sr., 6-0, 175
RB: Adam Sanders, Ragland, Sr., 5-7, 185
RB: Stone Fincher, Hackleburg, Jr., 5-9, 170
RB: John Mark Abercombie, Meek, Sr., 6-3, 195
WR: EJ Petty, Pickens Co., Sr., 6-0, 168
WR: Jeff Hunter, Decatur Heritage, Sr., 6-2, 190
WR: Isaiah Scott, Linden, Sr., 6-1, 175
OL: Tyrone Davis, Maplesville, Sr., 6-2, 330
OL: Noah Barnett, Hackleburg, Sr., 6-1, 240
OL: Chaz Harmon, Wadley, Jr., 6-0, 235
OL: Andrew Pickett, Marengo, Sr., 5-10, 303
OL: Bobby Talley, Lynn, Sr., 5-10, 263
K: Nate Tomey, Cedar Bluff, Sr., 5-10, 160

Defense
DB: Cameron Borden, Winterboro, Sr., 5-7, 160
DB: Tyler Booker, Brantley, Jr., 5-10, 165
DB: Jamarcus Sims, Georgiana, Sr., 6-2, 185
DB: Jonah Smith, Sweet Water, Sr., 6-3, 194
LB: Timothy Bradley, Maplesville, Jr., 5-10, 190
LB: Jaheim Greer, Notasulga, So., 6-0, 180
LB: De'Angelos Crispin, Marengo, Sr., 6-4, 230
LB: Jaccaurian Washington, Pickens Co., Jr., 5-9, 210
DL: Deshaun Blanks, Sweet Water, Sr., 6-0, 215
DL: Lecedric Haynes, Georgiana, Jr., 5-9, 190
DL: Chris Hodges, Wadley, Jr., 6-1, 205
DL: Devin March, Houston Co., Sr., 6-2, 205
P: Brandon Hill, Lynn, Fr., 5-11, 160

Athlete
Quae Drake, Wadley, Sr., 6-2, 185
Zayne Guthrie, Addison, Jr., 6-0, 170
Shamar Lewis, Sweet Water, Sr., 5-11, 178
Nathaniel Watson, Maplesville, Sr., 6-2, 220

SECOND TEAM

Offense
QB: AlJaron Edwards, Pickens Co., So., 5-9, 140
RB: Ryan Morrow, Maplesville, So., 6-0, 190
RB: Kylen Cross, Talladega Co. Central, Sr., 5-11, 226
RB: Alphonzo Lewis, Marengo, Jr., 5-7, 150
WR: Walter Tatum, Notasulga, Sr., 6-0, 185
WR: RJ Hart, Phillips-Bear Creek, Sr., 5-8, 155
WR: Peyton Dean, Appalachian, Sr., 6-1, 175
OL: Ethan Teague, Cedar Bluff, Jr., 6-0, 240
OL: Ethan Flowers, Brantley, Sr., 5-11, 230
OL: Kendall Long, Georgiana, So., 5-11, 205
OL: Hayden Ray, Addison, Jr., 6-2, 240
OL: Grant Williams, South Lamar, Jr., 5-10, 200
K: Cameron Gilbert, Lynn, Sr., 6-1, 250

Defense
DB: Isaiha Jones, Cedar Bluff, Sr., 6-0, 175
DB: Kevin Green, Linden, Jr., 6-0, 173
DB: Trent Sams, Sweet Water, Sr., 5-10, 150
DB: Jarrett Bryant, South Lamar, So., 5-8, 155
LB: Keith Darden, Ragland, Sr., 5-11, 195
LB: Jacory Brown, Sweet Water, Jr., 5-9, 211
LB: Nick Lundberg, Kinston, Sr., 5-10, 195
LB: Xyron Giles, Pickens Co., Jr., 5-8, 215
DL: Jarred Campbell, Isabella, Sr., 6-1, 225
DL: Tristan Thetford, Maplesville, Jr., 6-0, 215
DL: Willie Lewis, Sweet Water, So., 6-3, 240
DL: Ronald Bouler, Marengo, So., 6-1, 247
P: Keywun Rowles, Notasulga, Sr., 6-2, 195

Athlete
Parker Driggers, Brantley, Jr., 6-0, 170
Buster Griffin, South Lamar, Jr., 5-11, 165
Coby Nunn, Wadley, Sr., 6-1, 195
Tate Warr, Millry, So., 6-2, 185

HONORABLE MENTION
QB: Austin Calhoun, Kinston, Jr.; Jacob Hammac, Florala, So.
RB: Mack Wise, Brantley, Sr.; Herachio Washington, South Lamar, So.
WR: Dylan Rogers, Spring Garden, Sr.; Jackson Justus, Coosa Chr., Sr.
OL: Je Norris, Maplesville, Sr.; Justin Presswood, Linden, Jr.
K: Ian Harper, South Lamar, Jr.
DB: Evan Crowe, Hackleburg, Sr.; Cameron Baldy, Lynn, Sr.
LB: Matthew Harris, Addison, So.; Darien Collier, Houston Co., Fr.
DL: Jalen Nettles, Georgiana, Jr.; Johnny Kennedy, Marengo, Sr.
P: Cameron Williams, Houston Co., Jr.; Sam Contorno, Holy Spirit, Jr.
ATH: Quindaris Ausbon, Marengo, Sr.; Donaven Roberson, Highland Home, Jr.

COACH OF THE YEAR
Eberne Myrthil, Marengo

AISA
FIRST TEAM
Offense
QB: Griffin McKenzie, Monroe Aca., Sr., 5-9, 185
RB: C.J. Lyons, Chambers Aca., Jr., 5-10, 170
RB: Kayleem Bonds, Glenwood, Sr., 5-10, 205
RB: Dalton McKenzie, Monroe Aca., Sr., 5-10, 175
WR: Cam O'Neil, Glenwood, Sr., 6-3, 190
WR: Jacob Carson, Lee-Scott, Sr., 6-3, 195
WR: Xaviar Coleman, Bessemer Aca., Sr., 6-1, 185
OL: Chasen Earnhart, Lee-Scott, Jr., 6-3, 315
OL: Steven Dyess, Monroe Aca., Jr., 6-2, 250
OL: Trevor Langford, Fort Dale Aca., Sr., 6-2, 288
OL: Trace Ott, Autauga Aca., Sr., 6-4, 285
OL: Seth Fuller, Tuscaloosa Aca., Jr., 6-3, 210
K: Thomas Camacho, Glenwood, Sr., 6-3, 175

Defense
DB: Titus Gardner, Tuscaloosa Aca., Sr., 5-8, 164
DB: Mason Sikes, South Choctaw Aca., Jr., 6-1, 170
DB: Ra'Jae Mooneyham, Crenshaw Chr., So., 6-3, 180
DB: Tripp Richardson, Fort Dale Aca., Sr., 5-9, 160
LB: Braxton Griffin, Bessemer Aca., So., 5-11, 215
LB: Khalid Young, Autauga Aca., Sr., 6-2, 230
LB: Grant Tyson, Hooper, So., 5-11, 185
LB: Jamie Welker, Escambia Aca., Sr., 5-11, 235
DL: Zach Guy, Springwood, Sr., 6-3, 290
DL: Dylan Thomas, Clarke Prep, Jr., 6-1, 190
DL: Kelcey Allen, Glenwood, Sr., 6-3, 250
DL: Jacob Diffley, Bessemer Aca., Sr., 5-11, 225
P: Jay Fitch, Bessemer Aca., Sr., 6-3, 245

Athlete
Fred Flavors, Escambia Aca., Sr., 5-9, 144
Jon Johnson, Lowndes Aca., Sr., 5-10, 170
Garrett Lewis, Patrician, Fr., 5-10, 165
Louie Turner, Escambia Aca., Sr., 6-0, 205
FacebookTwitterGoogle+LinkedIn
HS Football: Autauga Academy vs. Escambia

SECOND TEAM
Offense
QB: Tripp Carr, Autauga Aca., Jr., 5-10, 165
RB: Qaushun Laprade, Crenshaw Chr., Sr., 5-10, 180
RB: Cameron Chambers, Tuscaloosa Aca., Jr., 5-10, 185
RB: Riley Harcrow, Pickens Aca., Sr., 5-10, 170
WR: Alvin Forward, Jackson Aca., Sr., 5-11, 160
WR: Brock Taunton, Macon-East, Jr., 5-5, 150
WR: Kendrick Rogers, Autauga Aca., So., 5-10, 165
OL: Chase Little, Lowndes Aca., So., 6-5, 290
OL: Nathaniel Trzpuc, Glenwood, Jr., 6-4, 300
OL: Brinson Sheffield, Chambers Aca., Sr., 5-11, 230
OL: Jonathan Flowers, Autauga Aca., Sr., 6-6, 305
OL: Seth Koen, Patrician, Jr., 6-2, 235
K: Drew Scharfenberg, Tuscaloosa Aca., Jr., 5-9, 150
Defense
DB: Navy Harris, Glenwood, Sr., 6-2, 205
DB: Ethan Honaker, Macon-East, Jr., 6-0, 170
DB: Anderson Newman, Patrician, Sr., 6-1, 180
DB: Reed Jinright, Pike Liberal Arts, Sr., 6-0, 175
LB: Micah Roberts, Jackson Aca., So., 5-10, 175
LB: Djay Gardner, Autauga Aca., Sr., 5-10, 225
LB: Max Carter, Monroe Aca., Jr., 5-11, 190
LB: JP Sanders, Tuscaloosa Aca., Jr., 5-9, 195
DL: Colby Jordan, Macon-East, So., 6-2, 185
DL: Elijah Elmore, Autauga Aca., Jr., 6-1, 310
DL: BJ Burke, Pike Liberal Arts, Sr., 6-3, 340
DL: Desean Powell, Evangel Chr., Sr., 6-5, 210
P: Brook Bannon, Tuscaloosa Aca., Sr., 5-11, 195
Athlete
Gavin Caine, Clarke Prep, Sr., 6-0, 190
Caleb Cook, Lakeside, Sr., 6-1, 190
Trey McKee, Jackson Aca., Sr., 5-11, 170
Dre Newman, Abbeville Chr., So., 5-10, 170

HONORABLE MENTION
QB: Trace Edwards, Hooper, Sr.; Jabe Dawe, Escambia Aca., Jr.
RB: Austin Clarke, Bessemer Aca., So.; Sam Brackin, Morgan Aca., Sr.
WR: Blake Reid, Patrician, Jr.; Jacob Beck, South Choctaw Aca., Sr.
OL: Connor Higbe, Macon-East, Jr.; Justin Hall, Crenshaw Chr., Jr.
K: Jake Gracey, Macon-East, Jr.; Cosmin Diaconu, Autauga Aca., Sr.
DB: Noah Goodman, Monroe Aca., Sr.; Hunter Starling, Abbeville Chr., Jr.
LB: John Walker Horton, Monroe Aca., Jr.; Austin Phillips, Fort Dale Aca., Sr.
DL: Jackson Fancher, Hooper, Sr.; Cole Crook, Lowndes Aca., Sr.
P: None.
ATH: Drew Gipson, Crenshaw Chr., So.; JC Ceman, Macon-East, Jr.

COACH OF THE YEAR
Glynn Lott, Macon-East